Kényszerhitel

A kényszerhitel az az összeg, amelyet a bank úgy terhel be a bankszámládon, hogy nincs rajta fedezet annak kifizetésére. Az nem kényszerhitel, ha van hitelkereted és azt terheli meg a bank. De az már kényszerhitel, ha a hitelkereted szélét elérted és azt túllépted.

Kényszerhitelt okozhat banki díj, költség vagy jutalék, ha arra már nincs fedezet a bankszámládon. De ilyen lehet hatósági inkasszó is, szintén akkor, ha nincs a számládon fedezet rá. Ritka esetben, ha az elfogadóhely nincs összekötve a bankkal elektronikusan és a bankkártya elfogadása papíron történik, olyan is előfordulhat, hogy egy ilyen terhelés mélyebbre viszi a számlaegyenlegedet, mint a rajta lévő pénz összege, vagy a hitelkereted alja.

A kényszerhitelt a bank ugyanúgy jogosult behajtani rajtad, mint bármilyen más tartozást. Addig, amíg a kényszerhitel fennáll, nem tudod megszüntetni sem a bankszámládat és az akár végrehajthatóvá is válik.

Bármilyen befizetés, vagy egyéb jóváírás a bankszámlára ilyenkor először a kényszerhitelt szünteti meg.

A kényszerhitelre a bank nagyon magas napi kamatozást számít fel, nem ritka az évi 40 százalék körüli kényszerhitelkamat. Ne feledd, hogy kényszerhiteled akkor is kialakulhat, ha nincs hitelkereted a banknál.

George Online Díjcsomag Kedvezményes szinten
  • 30 000 Ft jóváírás, ha új ügyfélként nyitod most meg
  • korlátlan ATM készpénzfelvétel, feltételekkel
  • ingyenes átutalás, beszedés havi 400 000 forintig
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Új funkció a Gránit Bank mobilappjában a kártyás vásárlásokról
    Bankszámla

    Új funkció a Gránit Bank mobilappjában a kártyás vásárlásokról

    Mostantól még több információval követhetők a bankkártyás vásárlások a Gránit Bank mobilalkalmazásában is, ahol a piacon másodikként a Mastercarddal közös szolgáltatás révén megjelenik az egyes költések pontos helye és a kereskedő logója is. Az új funkció segíti a költések beazonosítását és növeli a kártyahasználat biztonságát.

    frissítve: 2024. január 10.
  • A CVC kód birtokában könnyű ellopni a bankkártyádat és pénzedet
    Bankszámla

    CVC kód: mi ez és miért jó, ha tudsz erről?

    Amikor először vásároltál online, lehet, hogy a folyamat meglepően könnyen ment, ám a végén volt valami, aminél elakadhattál: a CVC kód okozhatott némi fejtörést. Mi is az, hol is van? Most a felszín mögé megyünk kicsit, hogy többet megtudhass arról a bizonyos három számjegyről: hogyan tudja megvédeni a pénzedet, mire utal, ha esetleg valahol nem kérik a kódot, vagy éppen melyek azok a szituációk, ahol a kód már nem nyújt védelmet a tolvajok ellen.

    frissítve: 2022. szeptember 19.
  • Ez a nő megtalálta a legjobb bankszámlát
    Bankszámla

    Melyik a legolcsóbb havidíjú bankszámla 300 000 Ft jövedelemmel?

    A bankszámlák közötti választásnál alapvetőnek számít a jövedelem, mert a bankok valószínűsítik, hogy azt náluk is költöd el, így különféle kedvezményeket tudnak adni ezért cserébe. 300 000 forint már egy nagyon jó havi jövedelem arra, hogy előnyös bankszámla kedvezményekhez juss, vagy legalábbis ne fizess túl sokat a bankszolgáltatásokért. A BiztosDöntés.hu teljes szakértelmével segítünk választani a bankszámlák közül.

    frissítve: 2024. március 17.