Hitelfolyósítás

A hitelfolyósítás az a folyamat, amikor a bank eljuttatja a hitelszerződésben szereplő összeget a rendeltetési helyére.

Utalhatja a hitelfelvevő számlájára, de lakásvásárlás esetén az eladónak szokta, vagy letétbe helyezheti egy, az ügyvéd által elkülönített bankszámlán. Autóhitelnél utalhat a kereskedőnek, új lakás vásárlásakor a lakás építtetőjének, építkezéskor a generálkivitelezőnek, hitelkiváltás esetén pedig annak a banknak, amelyiknél a kiváltandó hitel van.

A folyósítás történhet a hitelszerződés megkötése után rövid idővel, de akár egy későbbi időpontban is, illetve a bank bizonyos esetekben, például építkezésnél több részletben, azaz szakaszosan folyósít.

CSOK Plusz Lakáshitel
  • 2,89%-os akciós kamattal, THM 2,98%
  • Akció a kezdeti díjakra
  • Online hiteligénylés piaci kamatozású jelzáloghitellel együtt
Érdekel
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Fogyasztóbarát lakáshitel segítségével vásárolt lakást ünnepel egy pár
    Lakáshitel

    Fogyasztóbarát lakáshitel 2024

    Ha lakást szeretnél vásárolni, és ehhez hitelt keresel, akkor találkozhattál már a minősített fogyasztóbarát lakáshitel kifejezéssel. De mi az, hogy fogyasztóbarát? Miben más ez, mint a többi hitel? És milyen kedvezményeket kaphatsz zöld hitelcélokra? Lépésről lépésre elmondjuk a feltételeit, előnyeit és segítünk átgondolni, hogy megéri-e. Összegyűjtöttük neked azt is, hogy melyik bank milyen feltételekkel kínálja. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. február 26.
  • Lakáshitel önerő nélkül nehezen megy az ilyen tervrajzon létező ingatlanokra
    Lakáshitel

    Lakáshitel önerő nélkül - lehetséges, mutatjuk hogyan

    Lakást szeretnél vásárolni, de nem tudod hogyan teremtsd elő az ehhez szükséges önerőt? Egyáltalán, miért kell a lakáshitelhez önerő, és a vételár mekkora rész legyen? Talán te is azt gondolod, hogy a lakáshitel önerő nélkül nem fog menni, mert a bankok egyre szigorúbbak. Szerencsére többféle megoldás is van. Összegyűjtöttük ezeket és lépésről lépésre elmagyarázzuk mindegyiket. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. május 6.
  • Hiteligénylők tárgyalnak bankfiókban arról, hogy mennyi hitel fér bele a jövedelmükbe
    Lakáshitel

    Jövedelemarányos Törlesztőrészlet Mutató (JTM) - erre figyelj, hogy annyi hitelt kaphass, amennyit szeretnél

    Talán te is olyan típus vagy, aki hitelfelvétel előtt alaposan körüljárja a témát, és szeret biztosra menni. Vagy már egyeztettél a banki ügyintézővel, és most derült ki, hogy a jövedelemarányos törlesztőrészlet mutató miatt nem kaphatsz annyi hitelt, amennyire szükséged van? Adunk pár tanácsot, hogy el tudd intézni, hogy megkaphasd az igényelt hitelösszeget. Azt is megmutatjuk, hogy milyen jövedelmeket és hiteleket kell számításba venni a JTM kiszámolásánál.

    frissítve: 2024. április 30.